Prvu pripremnu utakmicu ove godine Famos je odigrao u Visokom, na terenu sa vještačkom travom, i slavio protiv ekipe Mladost Doboj Kakanj rezultatom 2:1.

Bila je ovo prilika da se stručni štab Andalužana uvjeri u kvalitete velikog broja novajlija koji su pristigli u pauzi. Sudeći po komentarima gledalaca na ovom meču jedno ime je iskočilo: brzonogi Japanac Jošikava koji je asistirao kod prvog gola koji je postigao Pavlović. Drugi pogodak Famosa djelo je Kokota a bio je to sjajan lob.

Vladimir Drinjak zadovoljan prikazanim:

„Novi igrači su pokazali da posjeduju kvalitet, brzi su i što je najvažnije u dobro su fizički spremni. Ako nastave ovim tempom mislim da će opravdati epitet pojačanja”.

Famos je u prvom poluvremnu igrao u sastavu: Rončević, Cicović, Novković, Elkaz, Hadžibegović, Babić, Mitrašinović, Davidović, Nakagaki, Jošikava, Pavlović

U nastavku su nastupili: Krnetić, Ančić, Drakul, Škrba, Perović, Tešanović, Vidaković, Minić, Mičić, Kokot, Sudžum