qrf

Famos je visokim rezultatom porazio blijedu Modriču i poboljšao poziciju pred finiš prvenstva. Šešlija je izveo postavu sa četvoricom igrača u zadnjoj liniji, vratio Blažića na beka, Vranešića gurnuo naprijed i isplatilo mu se.

FK Famos – FK Alfa Modriča 5:0 (1:0)

Od starta su Andalužani krenuli ofanzivno i već u 4. minutu dolaze do vođstva. Danas odlični dvojac Blažić – Vranešić kombinuje, prvi šalje dbru loptu, drugi grad poziciju za šut i pogađa u same rašlje. Prijetio je Famos preko agilnog Bjeloša, Hadžbegović i Blažić pogađaju prečku ali se rezultat nije mijenjao pa se na odmor odlazi sa samo jednim golm u mreži.

Desna strana danas briljirala

U prvom minutu nastavka Famos duplira prednost. Babić prolazi po desnoj strani i centrira, Bjeloš zahvaća loptu koju Janković nespretno šalje u sopstvenu mrežu. Blažić je svoj sjajan nastup krunisao golom u 56. minutu. Ušao je sa desne strane u sredinu, izbacio dvojicu igrača i precizno šutira u donji lijevi ugao za 3:0.

Raspoloženi Bjeloš je tražio gol ali nije uspjevao zatresti mrežu. Najbliži je bio kod centaršuta Blažića kada pogađa stativu. Probao je Vranešić par puta, rezervisti Mitrašinović i Pavlović dobro sarađuju a mladi Fočak pogađa prečku.

U 66. minutu svoj prvjenac u dresu Famosa postiže Jošilkava. Novković mu šalje dobru loptu a Japanac efektno završava akciju.

U 83. minutu Pavlović šalje loptu u sredinu za Vranešića koji zaobilazi golmana, postiže svoj drugi pogodak na meču koji mu donosi epitet igrača utakmice i postavlja konačan rezultat.

Vranešić igrač utakmice

Famos: Rončević, Ćeha, Hadžibegović, Perović, Blažić, Tešanović, Babić, Novković, Vranešić, Jošikava, Bjeloš

Igrali su još Mitrašinović, Pavlović, Nagakaki, Minić i Škrba.