Slavija – Mladost 3:1 (2:0)

U drugom pripremnom meču Slavija je na glavnom terenu dočekala ekipu Mladosti iz Doboj Kaknja a vidjeli smo solidnu fudbalsku predstavu u kojoj se istakao mlađani Dejan Đerić. Gospodario je vazdušnim prostorom, kako u odbrani tako i u napadu.

Slavija je prvi put zaprijetila u 8. minutu kada je šutirao Asentić. Minut kasnije gosti imaju dvije šanse u razmaku od nekoliko sekundi ali se istakao golman Nedžibović. Slijede dva dobra pokušaja Arbinje, prvo glavom a onda i šut tik pored stative.
A onda svoju dobru igru Đerić kruniše golom. Bio je najviši u skoku poslije kornera koji je izveo Dabić.

Pogodak Đerića

Arbinja se i u drugom pripremnom meču upisao u strijelce. Opet je Dabić asistirao a Arbinja majstorski šutira za 2:0. Bio je to rezultat prvog poluvermena u kojem je u timu Slavije igrao Tadija Stojanović, igrač koji je prošlu sezonu igrao u Modriči.

Stojanović

U drugom dijelu smo vidjeli još jedan gol Slavije a strijelac je Avdalović. Uslijedile su brojne izmjene pa i gosti uspjevaju da pogode mrežu Sirće koji je ušao u igru. I još jefno novo lice u dresu Slavije: Danijel Erić koji je stigao iz Podrinja i dobro odigrao na svojoj premijeri pred publikom u Istočnom Sarajevu.