Sokolački atletičari osvojili su 19 medalja na Prvenstvu Republike Srpske za seniore i seniorke i za starije pionire i pionirke koje je održano na Sokocu.

Seniori su na jučerašnjem takmičenju na sokolačkom stadionu „Bara“ osvojili devet, a stariji pioniri deset medalja.

Šampionika Sara Lučić osvojila je zlatnu medalju u skoku uvis i srebrnu u troskoku u seniorskoj konkurenciji.

Sokočanin Aleksandar Lučić osvojio je zlatnu medalju u bacanju koplja, a njegovim klupskim kolegama Ratku Đuroviću pripala je srebrna, a Mihajlu Memedoviću bronzana medalja u istoj disciplini.

Luka Kezunović osvojio je dvije srebrne medalje u skoku uvis i u trci na 400 metara sa preponama.

Marko Lubarda okitio se srebrnom medaljom u bacanju kladiva i bronzanom u bacanju kugle.

U kategoriji starijih pionira, Mihajlo Krstajić osvojio je zlatnu u bacanju kugle i bronzanu u trci na 100 metara.

Krstajićev klupski kolega Aleksa Bakmaz, okitio se srebrnom medaljom u trci na 3.000 metara sa preponama, a u skoku udalj osvojio je bronzanu medalju.

U kategoriji starijih pionirki, srebrne medalje pripale su Anastasiji Novaković u skoku udalj, Jani Jakšić u skoku uvis i Katarini Kezunović u trci na 2.000 metara.

Dvije broznane medalje pripale su Emiliji Radonjić u skoku udalj i Ana Boljanić u bacanju koplja.

Pionirke „Glasinca“ osvojile su bronzanu medalju i u disciplini štafeta.

Organizator ovog takmičenja i sportske manifestacije je Atletski klub „Glasinac”.