Ju Jitsu klub „Slavija“ ovog vikenda je nastupio na 15. Međunarodnom turniru „Banja Luka open“ koje se odrzalo u sportskoj dvorani “Borik“. Na ovom turniru učešće je uzelo čak 427 takmičara iz 7 zemalja i 27 klubova, koji su se takmičili u borbama, Ne wazi i Duo sistemu.
„Slavijaši“ su nastupili sa 63 takmičara koji su se borili u 77 kategorija i ovog puta uspijeli da osvoje Banja Luku , osvojivši čak 59 medalja.

Najbolji

Zlatne medalje osvojili su osvojili:
Kristina Jokanović, Vuk Mitrović, Nikodina Krajišnik, Aleksej Gavrilović, Danica Samardžija, Nina Rajak 2x, Kristijan Petrović, Nataša Baljak, Uroš Bojanić, Pavle Gotovac, Kataraina Ristić 2x;

Srebrene medalje osvojili su osvojili:
Kristina Jokanović, Ivan Karabatak, Nikola Marić, Nikola Lužajić, Luka Marinković, Irina Ikonić, Teodora Nišić, Novak Glinac, Dimitrije Ikonić 2x, Katarina Mitrić, Sofija Škrba, Anja Ždrale 2x, Milan Antunović, Filip Šantić, Boriša Kenjić, Teodora Jugović, Uroš Bojanić, Ivana Đorem, Iris Gojmerac, Pavle Gotovac;

Navikli na pobjedničko postolje

Bronzane medalje osvojili su osvojili:
Miloš Marić, Ljube Krća, Lucija Vukadinović, Luka Tadić, Vukašin Krajišnik, Vera Tadić, Iva Petrović, Mihajlo Rodić, Danijel Babalj 2x, Srđan Jovanović, Uroš Nišić, Ognjen Divčić, Stefan Babalj, Veljko Kvrgić, Pavle Divčić, Sunčica Tešan 2x, Danica Macan 2x, Teodora Jugović, Milan Antunović, Slobodan Ristić 2x;
Boje Slavije branili su još i Lazar Jugović, Aleksej Ilić, Dušan Šantić, Velimir Milić, Marko Mandić, Miloš Trapara, Ema Trapara, Lazar Lalović, Marko Bajić, Ivan Pržulj, Emanuel Babić, Andrej Vasilić, Danko Radović, Dimitrije Badnjar, ali ovog puta se nisu uspijeli popeti na pobjedničko postolje.

Takmičari su bili u pratnji tri trenera, Aleksandra Đukelića, Luke Bojanića i Anđele Ždrale, dok su takmičenje sudili Dnijel Blažić i Tamara Radošević.
U ukupnom plasmanu Slavija je ponovo odnijela tutulu prvaka kao i prethodnih godina, ispred Jahorine sa Pala i Minotaura iz Banja Luke. Kao najbolji junior turnira proglašen je Pavle Gotovac, dok u kategoriji do 8 godina je proglašena Kristina Jokanović.