Piše: Nemanja Šuko

Utakmicama pretposljednjeg, 17. kola otklonjene su 3 nepoznanice, kada su u pitanju učesnici plejofa.”Elbrus Jahorina” je u izuzetnio otvorenoj i neizvjesnoj utakmici protiv “Olimpa” obezbjedili plasman među 4 najbolje ekipe. “Olimp” je tri puta uspio da nadoknadi gol zaostatka, ali se u završnici “Elbrus” bolje snalazi i sa tri pogotka rješava pitanje pobjednika. “Kamavu” je golom iz kontranapada u posljednjoj minuti kaznio promašaje “Kumbare” i tako omogućio “Jugel Zavičaju” da sam odkučuje o svojoj sudbini u posljednjem kolu. “Jugel” je bodove upisao bez borbe jer se “Bobo graf” nije pojavio na terenu. Siguran učesnik plejofa kolo prije kraja je i “Kafe Flamingo” koji je rezultatom 8:1 nadigrao “Kafe Trezor”. Ubjedljivu pobjedu ostvaro je “Špic petrol” protiv “Prače” (7:0).

Odigrane su samo dvije utakmice posljednjeg, 18. kola. “Jugel Zavičaj” je sa pet pogodaka u prvom poluvremenu protiv “Olimpa” kompletirao četvorku koja će se boriti za titulu. “Kamavu” je do vrha napunio mrežu “Špic petrola” (10:1), te je sa nova 3 boda osigurao prvo mjesto u ligaškom dijelu takmičenja.

Završnica Lige rekreativaca će se igrati u subotu, 27. maja. U 12 časova će igrati “Kamavu” protiv “Jugel Zavičaaj”, dok će u 13 časova na teren izaći “Kafe Flamingo” i “Elbrus Jahorina”. Prema rasporedu utakmica za treće mjesto će početi u 15:00, dok će finale početi u 16:00. Po završetku polufinalnih utakmica održaće se takmičenje u izvođenju penala na kojem će učestvovati ekipe koje nisu obezbjedile plasman u plej of i poraženi polufinalisti.