Novo prvenstvo Slavija je otvorila pobjedom nad Sutjeskom. Pamtićemo tri osvojena boda i dva gola Arbinje, prikazanu igru Sokolova ćemo preskočiti komentarisati jer su Fočaci iako sa igračem manje bili dominantniji tim u drugom poluvremenu. Debitantski trijumf Milana Muminovića u seniorskom fudbalu zadao mu je i dosta razloga za brigu, vrijeme je pred njim da koriguje neke stvari, pristup utakmici ponajviše

FK Slavija – FK Sutjeska 3:1 (1:0)

Meč je počeo kontroverzom, nastavio se do kraja. A prvi sporni detalj desio se već u petoj minuti kada golman Sutjeske Dabić igra rukom van šesnaesterca ali sudija Ajder mu pokazuje samo žuti karton. Slavija je prijetila preko Govedarice, Erića i Arbinje, a onda nova sporna situacija, ovog puta pred golom Slavije. Milović je u kontaktu sa Gojkovićem, gosti traže penal ali Ajder ništa ne svira.

Foto Vaske

U 27. minutu Slavija dolazi u prednost, Avdalović je izveo korner a najprisebniji je Erić koji loptu šalje u mrežu. Uzvratila je Sutjeska sa dvije šanse, ona druga izglednija kada Milović prebacuje nesigurnig Sirća srećom po domaće nije rezultovala izjednačenjem. U 40. minutu Sutjeska ostaje sa igračem manje, golman Dabić ruši svog prezimenjaka van kaznenog prostora i mora ranije u svlačionicu. Imala je Slavija priliku da duplira prednost u finišu poluvremena ali u situaciji tri na jedan, spetljali su se i na odmor se otišlo sa golom prednosti.

Milović

Prvi minut nastavka je plodonosniji za Slaviju, Dabić je ubacio a Arbinja pogodio za 2:0. Samo šest minuta Milović postiže bizaran pogodak, centrirao je a lopta odlazi pored usnulog golmana Sirća. Nedugo zatim Milović je mogao donijeti i izjednačenje za Sutjesku koja je, iako u igračkom deficitu bila mnogo opasnija. U 65. minutu Sirćo neoprezno interveniše i nokautira Ivanovića koji je travnjak zamijenio bolnicom. Ajder nije start okarakterisao najstrožom kaznom i pored negodovanja Fočaka.

U 86. minutu Arbinja dobro prati loptu, golman je bio uvjerern da stiže do njega ali napadač Slavije šalje je preko njega za tri boda na startu novog prvenstva.

Slavija: Sirćo, Hodžić, Gojković, Erić (73. Vučinić), Arbinja, Dabić (73. Rastoka), Avdalović (61. Timotija), Mandić (73. Beširević), Karić, Govedarica (87. Lubura), Tomić

Sutjeska: Dabić, Đ. Đorđević, Gagović, Ivanović (68. Milutinović), Dačević, Mojović, Radović, Mihajlović, M. Đorđević, Milović ( 80. Pavlović), Ristović (42. Šarović)