Do prve pobjede na domaćem terenu proljećnog dijela prvenstva, Slavija je stigla u finišu utakmice. Na kraju ipak zaslužena tri boda.

FK Slavija – FK Omarska 2:1 (1:0)

Prilično mirnih prvih dvadesetak minuta u kojima nismo vidjeli šanse, a onda Arbinja izlazi sam pred golmana Vujičića koji brani i šalje loptu u korner. Poslije kratke kombnacije pokušava Bjeloš sa ivice šesnaeserca ali je Vujičić ponovo uspješniji.

U 27. minutu gol! Arbinja se izborio za prostor i šutirao, činilo se da je odbranio ali se lopta nekako otkotrljala u mrežu.

Nastavila je Slavija da prijeti poslije prekida. Kaljić iz kornera pronalazi Popovića koji glavom sa pet metara šalje loptu preko gola.

U 43. minutu vidjeli smo najljepši potez utakmice. Dabić je majstorski napravio slalom kroz odbranu Omarske i šutirao, nažalost lopta odlazi tik pored stative.

U sudijskoj nadoknadi još dvije prilike za plavo-bijele. Prvo je izblokiran šut Avdalovića, potom je pokušao i Đerić poslije kornera.

Stefan Arbinja (Foto Vaske)

Drugo poluvrijeme počinje idealno za goste. U 47. minutu puca desna strana Slavijine odbrane, Vračar ostaje sam na deset metara i efektno pogađa za 1:1.

Pogodak je dao krila gostima pa je Sirćo bio na iskušenju zaustavljajući nezgodan šut iz daljine u 55. minutu.

Tri minuta kasnije Bjeloš iz skraćenog kornera lukavo gađa ali Zdjelar interveniše na gol liniji i spašava Omarsku.

U 64. minutu Arbinja ulazi u šesnaeterac i biva fauliran, sudija nema dileme i pokazuje na bijelu tačku. Arbinja sam preuzima odgovornost ali mu Vujičić brani šut.

U razmaku od 6 minuta vidjeli smo dva momenta konfuzije između Popovića i saigrača. Prvo su on i Sirćo neodlučni ko će uzeti loptu na ivici šesnaesterca iskosa, potom kapiten isto čini i sa Bjelošem, ovog puta bila je to poklon lopta za goste koju nisu iskoristili.

U 88. minutu Gol za Slaviju! Arbinja se izborio za loptu, daje pas za Asentića, ovaj asistira za Bjeloša koji maestralno pogađa dalji golmanov ugao. Nikola nam je juče obećao gol, obećanje je i ispunio.

Do kraja su gosti imali još jedan šut ali je Sirćo bio siguran.

Nikola Bjeloš (Foto Vaske)

Slavija je nastupila u sastavu: Sirćo, Dabić, Đerić, Popović, Arbinja, Bjeloš, Avdalović, Kaljić, Čvoro, Mandić, Erić