Ispratili smo transfer Dejana Debelnogića iz KMF Željeznice u Futsal klub Konjic, prisustvovali njegovom prvom treningu u premijerligašu iz grada na Neretvi, gledali ga u duelu sa Salinesom, i već tada je bilo jasno da će Sokočanin biti važna karika u timu koji sa klupe predvodi Mirko Čampara.

FC Konjic

Unio je živost, zaključao loptu u nogama, brzinom i agresivnošću opravdao je Čamparin poziv i dokazao da je igrač za najelitniji rang futsal takmičenja u BiH.

A sinoć je dao svoj nemali doprinos za pobjedu Konjica protiv Brotnja (6:3) na gostovanju u Čitluku.

Dobro je ispratio prekid kada ga iz kornera pronalazi Baručija i pogađa mrežu u prvom poluvremenu, da bi u nastavku meča presjekao napad domaćina, loptu prenio na protivničku polovinu, pronalazi Jusića koji asistira Baručiji za gol.