qrf

KK Slavija – KK Budućnost 90:96

(31:21, 13:26, 21:19, 18:17, 7:13)

Za izvještaj sa ove utakmice bi mogli koristiti tekstove iz prošlosezonskih duela ova dva tima. Jer bukvalno su se ponavljale iste boljke Sokolova: neiskustvo, brzopletost i neiznuđene greške. S druge strane ekipa Josipa Pandže iskusna, nametnula svoj tempo i četvrti put uzastopno slavila u Istočnom Sarajevu. Ovaj put poslije produžetaka.

Prva četvrtina dala nam je nadu da će Slavija konačno srušiti Bijeljince. Šest pogođenih trojki i agresivna igra u odbrani donijeli su Slaviji +10 na kraju dionice 31:21.

Druga četvrtina u potpunosti pripada gostima koji lako pogađaju dok se Slavija muči. Jovanović dolazi do 20 postignutih poena a Srđan Stanić ne nalazi rješenje kako da ga njegovi igrači zaustave. Na kraju 13:26.

U trećoj četvrtini Slavija se vraća u ritam, stiže zaostatak i ponovo ulazi u egal igru pa i dobija ovaj period 21:19).

Posljednja četvrtina je pravi poklon za 1000 gledaoca u dvorani. Domaći se uspjevaju izvući i doći do izjednačenja s potom dobrm odbranom izboriti produžetke.

U dodatnom vremenu Budućnost je ta koja ima smirenije živce za razliku od Slavije koja je naredala greške i pobjeda opet putuje u Bijeljinu.

Slavija: Rebić, Foreman 8, Šehovac 7, Elez 16, Tunguz 3, Penava 21, Njegovanović 11, Lalović, Bojović 5, Trapara, Krunić 2, Damjanović 18

Budućnost: Jovanović 25, Zahiragić 6, Dedajić, Ilić 31, Gutalj, Božović 18, Peljto 10, Džafić, Erkić 4, Sikiraš, Pirgić, Kajmaković