qrf

Romanija – Hercegovac 3:1 (0:1)

Ekipa sa Pala (ovo je specijalno zbog Miloša Košarca) pobjedom je zaokružila jesenji dio prvenstva Druge lige Republike Srpske, grupa Istok.

U prvom poluvremenu imala je Vučica terensku inicijativu ali osim prečke koju je pogodio Blagojević nije bilo nekih šansi u rubrici „kolosalne”.

Gosti iz Bileće su se opredjelili za čuvanje svog gola i čekali eventualnu grešku protivnika. A jednu takvu su dočekali u 34. minutu kada je Lukić izgubio loptu a Komnenić sa centra igrališta lobovao golmana Lazarevića za vođstvo Hercegovca.

Bilećani su imali još jedan dalekometni pokušaj ali je Lazarević krajnjim naporom uspio loptu poslati u korner pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 0:1.

Drugo poluvrijeme Romanija je zaigrala znatno angažovanije pa u 47. minutu Simanić donosi izjednačenje.

Potpuni preokret djelo je Blagojevića koji sa dva gola u 67. i 70. minutu donosi nova tri boda svom timu.

Romanija je nastupila u sastavu: Lazarević, Jovanović, Koroman, Košarac, Simanić, Lukić, B. Cicović, Elek, N. Cicović, Blagojević, Gluhović.